1230 منزل روستایی در استان کرمان دچار آبگرفتگی شد- اخبار کرمان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

مجید سعیدی در گفت ‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، اظهار داشت: سه عامل بسیار مهم باعث شدت خسارات در سیل جنوب استان کرمان شد که اولین آن شدت بارش‌ها و روان آب‌ها در این بارندگی بود.

وی با بیان اینکهدخل و تصرف در طبیعت و تغییر مسیر رودخانه از دیگر عوامل ایجاد خسارت سیل بود گفت: عدم توجه به هشدارهای داده شده از سوی ستاد بحران نیز باعث خسارات می‌شود که در این سیل شاهد آن بودیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به وقوع سیل در روز‌های گذشته در استان کرمان و بارندگی‌هایی که از دو روز قبل در استان آغاز شده است افزود: در شش شهرستان استان مشکلاتی را ناشی از شدت سیلابها داشتیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان ریگان نیز طوفان و گرد و غبار شدید داشتیم که باعث مشکلاتی برای مردم شد تصریح کرد: در مجموع 175 راه روستایی مسدود شد که تاکنون 31 راه روستایی بازگشایی شده است.

سعیدی با اشاره به اینکه هزار و 230 منزل روستایی دچار آبگرفتگی بین 20 تا 100 درصد شده است گفت: لایروبی خانه‌های سیلزده توسط نیروهای مردمی هلال‌احمر و بسیج و گروه‌های جهادی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با استقرار ماشینآلات سنگین در منطقه 44 روستا از خطر جدی سیلاب نجات یافتند تصریح کرد: برق 34 روستا و آب 32 روستا قطع شده بود که در حال حاضر فقط دو روستا قطعی برق داریم و 17 روستا نیز هنوز قطعی آب دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه خسارت زیادی بر اثر سیلاب به زیرساختهای استان وارد شده است گفت: متاسفانه یک جان باخته در شهرستان قلعه گنج بر اثر سیلاب داشتیم و دو کودک نیز به‌دلیل نزدیک شدن به رودخانه جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/511/س

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.