یعقوبی: به دلایل شخصی 3 سال از تکواندو دور بودم/ به مهاجرت فکر نکردم و برای تمرین به کشورهای دیگر رفتم- اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

[ad_1]

ابوالفضل یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره حضور دوباره در مسابقات لیگ برتر تکواندو پس از چند سال دوری از این رشته اظهار داشت: آخرین حضورم در لیگ برتر تکواندو چهار سال پیش بود و  در سه سال اخیر نیز کلاً تکواندو کار نکرده بودم، اما تصمیم گرفتم دوباره در لیگ حضور داشته باشم تا خودم را محک و بهترین‌ها را رقم بزنم.

وی در پاسخ به این پرسش که در این سه سال اصلاً تمرین نداشته است، گفت: در این سه سال به صورت جدی فعالیتی در تکواندو نداشتم و فقط هر از گاهی به کشورهای مختلف برای تمرین دعوت می‌شدم. در نهایت در ابتدای لیگ امسال، استاد پیام خانلرخانی اصرار کرد در لیگ حضور داشته باشم و برای تیم مس سونگون ورزقان به میدان بروم.

دارنده مدال برنز جهان در مورد دلایل دوری‌اش از تکواندو و اینکه به حضور دوباره در تیم ملی فکر می‌کند یا خیر، تصریح کرد: دلیل دوری‌ام از تکواندو مسائل شخصی بود، اما تصمیم گرفتم دوباره به صورت جدی کار خود را شروع کنم و این بار آمدم که بمانم. در ابتدا نیز فقط به حضور پرقدرت در لیگ تکواندو فکر می‌کنم. قصد دارم پله پله جلو بروم و بهترین‌ها را رقم بزنم تا ببینم خدا چه می‌خواهد.

یعقوبی راجع به تفاوت برگزاری لیگ برتر تکواندو با چهار سال پیش افزود: از لحاظ نحوه برگزاری شرایط بهتر شده و فقط مشکل هوگوهاست که امتیاز گرفتن سخت است. این هوگوها شبیه هوگوهای K&P  و Daedo نیست و هنوز نفهمیدم که برای ثبت امتیاز باید ضربات محکم بزنیم یا آرام. بعد از چهار سال دوری باید در ابتدا به امتیازگیری از این هوگوها عادت کنم.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری تیم مس سونگون ورزقان در اولین سال حضور در لیگ برتر تکواندو گفت: همه بچه‌های ما خیلی خوب هستند و شانس قهرمانی زیادی برای تیم‌مان می‌بینم. امیدوارم در پایان مسابقات قهرمان شویم، اما نباید از اتفاقات بازی‌ها غافل شویم و بگوییم چون ملی‌پوشان خوبی داریم به راحتی قهرمان می‌شویم.

دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در واکنش به شایعاتی که درباره مهاجرت او عنوان شده بود، خاطر نشان کرد: هنوز به این مسائل فکر نکردم و هر سفری که به کشورهای مختلف داشتم نیز برای تمرین کردن بود. در کرواسی و عمان هم به‌عنوان حریف تمرینی حضور داشتم و به مهاجرت فکر نکردم.

یعقوبی در مورد اینکه به سومین حضور در مسابقات جهانی فکر می‌کند، اظهار داشت: تازه 25 ساله شدم و چرا نباید به حضور در مسابقات جهانی فکر کنم؟! من در بازگشت همه چیز را به خدا سپردم تا بهترین اتفاقات بیفتد.

انتهای پیام/

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.