کم‌کاری فرهنگی در بخش نماز مدارس پیگیری شود

[ad_1]

ایسنا/اصفهان استاندار اصفهان گفت: شورای اقامه نماز، کم‌کاری فرهنگی در بخش نماز مدارس را پیگیری کند، رهبر معظم انقلاب ۲۸ پیام به اجلاس نماز صادر کرده‌اند و همین امر، وظیفه این ستاد را در مقابل نقش نماز سنگین می‌کند.

سید رضا مرتضوی، امروز (چهارشنبه، ۱۵ دی‌ماه) در شورای اقامه نماز استان اصفهان، اظهار کرد: اگر هر کدام از مسئولان اقامه نماز را به نحو مطلوب انجام دهند، از برکات آن بهره‌مند خواهند شد و استعانت از نماز تأثیر مهمی در زندگی دارد.

وی افزود: باید جلسه‌های شورای اقامه نماز را جدی بگیریم، زیرا در نظام اسلامی نماز باید در صدر امور قرار گیرد.

استاندار اصفهان، تصریح کرد: در مدارس برای برنامه‌های ویژه نماز، کم‌کار شده است، در صورتی که اگر برای موضوع نماز مانند اوایل دهه ۶۰ کار شده بود، شاید بسیاری از مشکلات فعلی را در جوانان نداشتیم.

وی ادامه داد: ضرر و زیان‌های اجتماعی برای این است که در بخش نماز که عامل بازدارنده از معضلات اجتماعی محسوب می‌شود، هزینه نشده است.

مرتضوی تأکید کرد: لازم است نقشه راه استان در اقامه نماز برای سال‌های آینده مشخص و برای هر گروه سنی برنامه‌ریزی شود.

به گفته وی، فعالیت‌های پژوهشی و نظری درباره نماز که همراه با اقدام عملی نباشد یا پیوست عملیاتی و اجرای فرهنگی نداشته باشد، راه به جایی نمی‌برد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: ستاد اقامه نماز باید برای همه اقشار مردم برنامه ویژه برای اقامه نماز تعریف کند و احساس تعلق به این مسئله داشته باشد.

وی ادامه داد: انتظار داریم شورای اقامه نماز، کم‌کاری فرهنگی در بخش نماز مدارس را پیگیری کند. رهبر معظم انقلاب ۲۸ پیام به اجلاس نماز صادر کرده‌اند و همین امر، وظیفه این ستاد را در مقابل نقش نماز سنگین می‌کند.

 استاندار اصفهان با تأکید بر حضور و مشارکت مدیران دستگاه‌های اجرایی در نمازهای جماعت اداره‌ها، افزود: برخی از مصوبه‌های این ستاد از سال ۹۷ تا کنون اجرایی نشده است که انتظار داریم برای  سیاست‌گذاری و اجرای کار، از مشاوران و نیز هیئت‌های اندیشه‌ورز استفاده شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، مرتضوی درباره محل اقامه نماز در اماکن و رستوران‌های بین راهی گفت: در این اماکن باید جانمایی درست، فاصله‌گذاری و اولویت‌های تردد در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر های مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.