چاپ فلکسو غثق

به این مسیرها، چاپ فلکسو مسیرهای سوئیچ دار برچسب دار (LSP) می گویند. این تصمیم را بر اساس ویژگی های رابط ورودی می گیرد. معیارهای انتخاب LSP در GMPLS به شرح زیر است:

 

پیوندهای TDM با شکاف زمانی شناسایی می شوند.

پیوندهای چندگانه تقسیم طول موج (لامبدا) با طول موج مشخص می شوند.

پیوندهای فیبر نوری و مسی توسط رشته فیبر یا پورت شناسایی می شوند.

هنگامی که روتر لبه برچسب LSP های صحیح را شناسایی کرد، داده ها از طریق رابط صحیح ارسال می شود. سپس داده ها ممکن است از شبکه عبور کرده و قبل از رسیدن به خروجی یا خروجی، توسط روترهای سوئیچ شونده برچسب سوئیچ شوند.

 

GMPLS در شبکه های نوری

استفاده از GMPLS عمدتاً به نفع شبکه های فیبر نوری است.

 

GMPLS از بسیاری از پیوندهای موازی به طور همزمان پشتیبانی می کند. این امکان پشتیبانی از طول موج های زیادی یا بسته های فیبر نوری بزرگ را فراهم می کند.

 

از آنجایی که GMPLS در درجه اول به رابط داده ها به جای محتوای داده ها مربوط می شود، جداسازی صفحه کنترل (سیگنال دهی) و صفحه داده (حمل و نقل) را امکان پذیر می کند. به همین دلیل، اکثر شبکه های نوری سوئیچ شده با طول موج از GMPLS به عنوان روش کنترل پیش فرض استفاده می کنند.

 

به این ترتیب، GMPLS بر روی یک شبکه جداگانه اجرا می شود که اتصالات متقابل نوری را که انتقال داده های نوری را از طریق مسیریابی LSP صحیح انجام می دهند، کنترل می کند.

 

مقایسه MPLS و GMPLS

MPLS و GMPLS از نظر عملکرد بسیار مرتبط هستند. این امر منطقی است زیرا GMPLS به عنوان راهی برای گسترش همان نوع مزایای MPLS به انواع شبکه های بیشتر از آنچه توسط MPLS پشتیبانی می شود توسعه داده شد. با این حال، به منظور پشتیبانی از این انواع رسانه های مختلف، GMPLS چندین تغییر کلیدی در استاندارد MPLS ایجاد کرد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.