طرح “کاهش بروکراسی‌های اداری نخبگان” در دانشگاه‌های استان گیلان اجرا می‌شود- اخبار گیلان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

سرهنگ سیدجلیل قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، درباره اقدامات سازمان علمی و پژوهشی جهت حرکت در راستای نیازمحوری اظهار داشت: نیازسنجی در سطح استان با استفاده از پایگاه‌های علمی یکی از اقدامات بسیج علمی پژوهشی در این حوزه است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه گیلان عنوان کرد: در تمام نقاط گیلان نیازها را شناسایی کردیم و این نیازها در جشنواره جهادگران علم و فناوری، محور آثار دریافتی قرار گرفت تا فناوران در این حوزه‌ها طرح‌ها و ایده‌های خود را ارائه دهند.

قاسمی با بیان اینکه بر اساس نیاز نخبگانی، طرح ایجاد مراکز رشد در دستور کار قرار گرفت و در 10 شهرستان مرکز رشد را راه‌اندازی کردیم گفت: از این رو کارگروه‌های علمی و هسته‌های فناور تشکیل و از ظرفیت اساتید دانشگاهی در توسعه و تقویت مراکز رشد استفاده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در شهرستان‌ها باید 3 رأس فعالیت یعنی پایگاه‌های علمی، خانه نخبگان بسیج و مراکز رشد توسعه پیدا کند و این 3 مکان به محل مراجعه نخبگان  تبدیل شود خاطرنشان کرد: برای افزایش ظرفیت تولید باید از راهکارهای علمی بهره‌گیری کنیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه گیلان افزود: سازمان این فرصت را در اختیار نخبگان و پژوهشگران قرار داده است به عنوان مثال برگزاری  جشنواره جهادگران علم و فناوری در گیلان که 200 طرح توسط مبتکران و نخبگان و پژوهشگران ارسال شد.

قاسمی با بیان اینکه از طرفی پیگیر  طرح کاهش بروکراسی اداری نخبگان در دانشگاه‌های استان گیلان  توسط سازمان بسیج علمی هستیم اذعان داشت: البته زمینه دسترسی همه مردم استان به فعالیت‌های سازمان بسیج علمی و پژوهشی را نیز فراهم کردیم.

وی با اشاره به دیگر اقدامات بسیج علمی و پژوهشی در راستای نیازمحوری بیان کرد: همچنین امکان ارسال اثر و ایده و طرح را از طریق مکان‌های سه‌گانه در شهرستان‌های سراسر استان، پایگاه‌های علمی در روستاها و همچنین سایت بسیج علمی به آدرس www.knbg.itr فراهم کردیم. 

قاسمی گفت: علاوه بر این پیگیر طرح توسعه پایگاه‌های علمی در تمام روستاها هستیم تا با استفاده از این ظرفیت برای توسعه و ایجاد گفتمان علمی استفاده کنیم؛ تلاش ما معرفی سازمان بسیج علمی و پژوهشی برای دریافت طرح‌ها و ایده‌ها و محصولات مخترعین در سراسر استان است.

وی درباره اقدامات بسیج علمی جهت توسعه پژوهش‌محوری افزود: با توجه به وجود اقشار بسیج علمی در سطح استان یعنی بسیج دانش‌آموزی، بسیج دانشجویی و بسیج اساتید و با استفاده از ظرفیت‌های این اقشار در بدنه مدارس و دانشگاه‌ها پیگیر این موضوع هستیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه گیلان گفت: سوق‌دهی پژوهش‌ها، مقالات، پایان‌نامه‌ها و مباحث علوم انسانی به سوی حل مسائل عمده استان در دستور کار است و با تشکیل هسته‌های علمی در مراکز مختلف اقشار مذکور گفتمان علمی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/614/س

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.