دو خبر نوروزی از تلویزیون؛ 15 قسمت ویژه «شکرستان» و «چیا»- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انیمیشن «شکرستان» به تهیه‌کنندگی مسعود صفوی و کارگردانی عباس جلالی در 15 قسمت، نوروز 1401 روانه آنتن می شود.

داستان «شکرستان» در یک سرزمین خیالی می‌گذرد؛ سرزمینی که از شخصیت‌هایی خیالی پُر شده است و قصه‌هایی در راستای داستان‌های کهن ایرانی و برگرفته از ضرب‌المثل‌های قدیمی است. 

پادشاه، وزیر، بهلول، ننه‌ قمر، اسکندر، شعبون، ‌رمضون و… از شخصیت‌های اصلی این انیمیشن‌اند و هر‌کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

پادشاه سرزمین شکرستان فردی نادان و ناکارآمد است که هیچ کار مثبتی از او سر نمی‌زند و همیشه بیشتر خرابکاری می‌کند. وزیر نیز به عبارتی دست راست پادشاه است و او را در رسیدن به اهدافش یاری می‌کند.

«چیا» نوروزی می‌شود

«چیا» عنوان مجموعه ،انیمیشنی از مرکز پویانمایی صبا است که به کارگردانی و تهیه کنندگی” امیرحسن سحرخیز” تولید شده است و در بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره پویانمایی تهران که از 14 تا 18 اسفندماه برگزار خواهد شد به نمایش درمی‌آید.

سحرخیز تهیه‌کننده این سریال می‌گوید: هیچ اثر نمایشی به ویژه در زمینه انیمیشن نمی‌تواند تنها به پشتوانه جلوه‌های بصری خود موفق و ماندگار شود چون هم اکنون با توجه به وجود رقابت نابرابر آثار داخلی در مقابل جمع انبوهی از مجموعه‌‌های خارجی، مهمترین ابزار موفقیت، فیلمنامه و قصه جذاب است. او همچنین اشاره کرده است:  در انیمیشن «چیا» تلاش کرده‌ایم از نصیحت کردن مخاطب پرهیز کنیم. شخصیت‌های اصلی این مجموعه، همراه با مخاطبانشان که خردسالان‌اند به کشف جهان پیرامون خود و یادگیری موضوعات جدید می‌پردازند.

او همچنین می‌گوید: چیا و دوستانش هیچکدام بدون اشتباه نیستند، اما در مسیر قصه با موضوعات و شخصیت های جدیدی آشنا می‌شوند، چیزهای زیادی فرا می‌گیرند، اشتباهاتی می‌کنند، به اشتباهاتشان پی می‌برند و نهایتاً تلاش می‌کنند تا آنها را برطرف کنند. و به طور کل در ساخت مجموعه پویانمایی “چیا” تلاش کردیم تاکودکان بتوانند خود را همراه شخصیت‌های این مجموعه ببینند و نه صرفاً شاهد نصایح و پند و اندرزهای آنها باشند.

براساس این گزارش، در مجموعه «چیا» کاراکترهای زنبورک و شیرابی نمادی از دوستان واقعی‌اند. دوستانی که در هر شرایطی با شما و در کنار شما خواهند بود. اگرچه هیچ رابطه دوستانه‌ای بدون مشکلات، اختلاف نظر و دلخوری‌های کوچک و بزرگ نیست، اما تا زمانی که باور کنیم باید با هم درباره مشکلاتمان گفت‌وگو داشته باشیم، به اشتباهاتمان پی ببریم، اشتباهاتمان را بپذیریم و در جبران آن‌ها بکوشیم، دوستی‌ها عمیق‌تر و مستحکم‌تر خواهند شد. بنابراین مهم‌ترین کارکرد شیرابی و زنبورک این است که به یاد بیاوریم “چیا “دوستانی دارد که همواره در کنار او خواهند بود.

این مجموعه به صورت اپیزودیک با تکنیک کات اوت، و برای اولین بار در تلویزیون در ابعاد 4K تولید شده است.  این انیمیشن ضمن حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران که از 14 تا 18 اسفندماه در تهران برگزار خواهد شد، در 52 قسمت 7دقیقه‌ای تولید و قرار است 15 قسمت آن در نوروز 1401 از شبکه‌های سیما پخش شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.