دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم آغاز شد- اخبار قم – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازقم‌، دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه ظهر امروز با محوریت تبیین اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در قم آغاز به کار کرد.

آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم افتتاحیه این مراسم اظهار داشت:علما و روحانیت وظیفه دارند نظام اسلامی را به درستی به مردم و جامعه معرفی کنند و نیز موظف به دفاع از نظام اسلامی در برابر هجمه‌های دشمنان هستند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به وظیفه سنگین علما و روحانیت در تبیین و همچنین دفاع از نظام اسلامی تصریح کرد: ایستادگی در برابر دشمنان از جمله مسئولیت‌های علما ،اساتید و طلاب حوزه های علمیه است.

وی خاطرنشان کرد: یک نمونه درخشان از ایستادگی مقابل دشمن در دفاع مقدس رخ داد و روحانیت با خلوص کامل نشان داد از هیچ چیز حتی بذل جان خود برای حفظ نظام و انقلاب فروگذار نمی‌کند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین احمد فرخ‌فال جانشین دبیر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز بیان کرد: اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد به مدت دو روز در چهار کمیسیون برگزار می‌شود.

وی افزود: کمیسیون های دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین به ترتیب عبارتند از: رسالت‌های حوزه علمیه در استفاده از فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌ها و تهدیدهای انقلاب اسلامی، رسالت حوزه های علمیه در تحقق خودسازی فرهنگ‌سازی،جامعه پردازی و تمدن سازی، رسالت حوزه های علمیه در ترویج و تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه، رسالت حوزه های علمی در تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی.

جانشین دبیر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه سخنران اصلی اجلاسیه علمای بلاد است و گفتمان دوطرفه مسئولان نظام و شخصیت‌های علمی حوزوی و اعضای جامعه مدرسین بخشی دیگر از برنامه دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین است.

انتهای پیام/452/ش

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.