تکمیل پل سوم “بشار” یاسوج به یک معمای پیچیده تبدیل شده است- اخبار کهگیلویه و بویراحمد – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که نام پایتخت طبیعت ایران را یدک می‌کشد، این روزها با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده و هر روز بر تراکم جمعیت آن افزوده می‌شود و یکی از چهار شهر اول کشور در بحث مهاجرت پذیری به شمار می‌رود.

نام پایتخت طبیعت ایران بر شهر یاسوج را می‌توان مدیون طبیعتی دانست که امروزه نیز کم‌کم دارد با تبر بی‌رحم برخی افراد سودجو تخریب و هر روز شاهد سر برآوردن باغ و ویلاها در دل طبیعت هستیم.

مشکلات عدیده شهر یاسوج در فضای امروزه ناشی از عدم مدیریت صحیح و بی‌توجهی به ظرفیت‌های موجود در سایه اختلافات دامنه دار و همیشگی شورای شهر و شهرداری و نبود منابع درآمدی پایدار در سازمان شهرداری بوده‌ است.

زیرساخت‌های فعلی در شهر یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با حجم عجیب حاشیه‌نشینی بی‌شک برای دراز مدت جوابگو نبوده و اگر چاره‌ای اندیشیده نشود باید شاهد بحران‌های زیادی در دل این شهر باشیم.

به درازا کشیدن برخی پروژه‌های عمرانی که حجم آنچنانی نسبت به سایر پروژه‌های مشابه در دیگر استان‌ها ندارد، شهر یاسوج و شاید به تعبیر بهتر استان کهگیلویه و بویراحمد را به نمادی در روند کند اجرای پروژه‌ها تبدیل کرده‌ است.

مردم شهر یاسوج بیش از 15 سال است که شاهد اجرای پل سوم بشار بر گذر رودخانه بشار در حدفاصل منطقه اکبرآباد تا قبل از ورودی شهرک صنعتی بلکو هستند.

پل سوم که با توجه به افتتاح ناقص آن در گذشته و وقوع تصادفات رانندگی در این مسیر تکمیل آن به یکی از مطالبات اصلی مردم بوده و البته ناگفته نماند که تکمیل آن به یک معمای پیچیده تبدیل شده‌ است.

گرچه پل سوم بشار هنوز به مرحله نهایی نرسیده است، در بالا دست این پل و در منطقه ساحلی شهر یاسوج پل چهارم بشار برای گره‌گشایی از ترافیک شهر یاسوج پیش‌بینی و به مرحله اجرا درآمده است، پروژه‌ای که وعده‌های افتتاح آن از این سال به آن سال توسط شهرداری یاسوج پاس کاری می‌شود.

کیوان آشنا عضو شورای شهر یاسوج علت به تأخیر افتادن تکمیل پروژه پل سوم بشار را عدم همکاری لازم راه و شهرسازی استان به‌عنوان مجری طرح می‌داند موضوعی که فرشید احمدی کیش دیگر عضو این شورا در قالب عدم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با شهرداری یاسوج بر آن صحه می‌گذارد.

کیامرث حاجی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: پل چهارم بشار یکی از پروژه‌های عمرانی در استان است که توجه خاصی به آن شده‌است.

وی افزود: این پروژه علاوه بر اعتبارات از محل‌های مختلف در سال‌جاری 17 میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده‌است.

حاجی‌زاده گفت: یکی از دلایل اصلی کندی روند اجرای این پروژه نبود تیرهای آهنی برای استفاده در پایه پل بوده که این موضوع با رایزنی صورت گرفته با فولاد خوزستان حل و فصل شده‌ است.

وی بیان کرد: از لحاظ دریافت مطالبات پیمانکار این پروژه بالاترین حجم دریافت مطالبات را داشته و تعلل در اجرا و تکمیل هر چه سریع‌تر آن قابل توجیه نیست.

انتهای پیام/544/ی

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.