تشدید تهدیدات عربستان علیه مخالفان در لندن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه انگلیسی «تلگراف» تشدید تهدیدات آل سعود علیه مخالفان سعودی در لندن و رویکرد « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی را برای سرکوب هرگونه مخالفان مسالمت آمیز در داخل و خارج از عربستان را آشکار کرد.

این روزنامه تاکید کرد که «یحیی العسیری» دبیرکل سابق حزب التجمع الوطنی اخیرا با تهدیداتی روبه شده تا جایی که وی چاقوی را بر روی پنجره آشپزخانه منزل خود دیده است. همچنین وی در شبکه‌های اجتماعی با علامت‌های تهدید آمیزی مانند چاقو و کلمه « به زودی» مواجه شده است.

این روزنامه نوشت: «در میان مخالفان سعودی تبعیدی در لندن، ترس از تکرار سرنوشت «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی وجود دارد که وی در سال 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول به دست عاملان ولیعهد سعودی کشته شد».

این روزنامه هشدار داد که « بی توجهی پلیس انگلیس ، رژیم آل سعود را تشویق می‌کند تا مزدوران خود را برای سرکوب مخالفان سعودی در لندن بفرستد.

در گزارش این روزنامه آمده است که پلیس انگلیس از تحقیق در مورد کمپین تهدید علیه یحیی العسیری و از بررسی اثر انگشت روی چاقو یا دوربین مداربسته خودداری کرد و این در حالی است که العسیری با تهدید مرگ مواجه شده است.

شبکه جهانی آیفکس قبلا اعلام کرده بود که رژیم آل سعود سابقه جاسوسی از شهروندان در عربستان و سرکوب مخالفان داخلی و خارجی را دارد.

این شبکه جهانی با تاکید بر جنایات محمد بن سلمان اعلام کرد که ولیعهد سعودی کارزار امنیتی و سرکوبگرانه خود را علیه روشنفکران، دانشگاهیان، حقوقدانان و فعالان عربستان تشدید کرده است.

پیش از این منابع اعلام کردند که ولیعهد سعودی یک واحد امنیتی جدید ایجاد کرده تا نفوذ مخالفان در خارج از عربستان را کنترل کند. هدف از تشکیل این واحد امنیتی آن است که همه کسانی را که از داخل عربستان با مخالفان خارج از کشور ارتباط برقرار می‌کنند تحت تعقیب قرار داده و از هرگونه فعالیت آنها جلوگیری کند.

ولیعهد سعودی از همه روش‌های نظارت و جاسوسی برای محاصره نفوذ مخالفان و روابط آنها در داخل عربستان استفاده می‌کند.

در همین راستا « عبدالله العوده» مدیر تحقیقات منطقه خلیج فارس در سازمان داون اعلام کرد که فعالان سعودی آماده تغییر رژیم در عربستان هستند؛چراکه همگی آن‌ها می‌خواهند انتخابات مجلسی داشته باشند تا بودجه و پول ملت به دست یکی نرود، بلکه به خود مردم برسد.

العوده تاکید کرد که رژیم آل سعود خطری جدی برای جامعه عربستان و منطقه است و تا زمانی که این رژیم حاکمیت عربستان را به دست دارد، بی‌ثباتی و فساد در این کشور باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.