بیش از ۷۰۰ فعالیت در سامانه شتاب دانشگاه بیرجند ثبت شد

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی بیش از ۷۰۰ فعالیت در سامانه شناسایی و توانمندسازی استعدادهای برتر (شتاب) دانشگاه بیرجند ثبت شد و ۳۳ نفر از دانشجویان در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برگزیده شدند.

طرح شتاب در راستای شناسایی، حمایت و توانمندسازی دانشجویان ممتاز دانشگاه بیرجند در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و به منظور فراهم آوردن امکانات و تسهیلات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برای هدایت هدفمند دانشجویان ممتاز برای اولین بار در سال تحصیلی گذشته اجرا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، ۱۳۸ دانشجوی برتر در طرح شتاب شرکت کردند و بیش از ۷۰۰ فعالیت ثبت شد که در نهایت ۳۳ نفر از دانشجویان در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برگزیده شدند.

همچنین از این تعداد دو نفر شامل میثم غلام‌پور و صابر شفیعی از گروه آموزشی علوم تربیتی رشته برنامه‌ریزی درسی موفق به کسب بالاترین امتیاز در بخش پژوهش شدند و نشان زنده‌یاد دکتر گنجی را به عنوان بالاترین نشان پژوهشی دانشجویی در سطح دانشگاه دریافت می‌کنند.

سامانه شتاب با هدف شناسایی، حمایت و توانمندسازی دانشجویان ممتاز و براساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ دانشگاه بیرجند ایجاد شد.

دانشجویانی که حائز بالاترین امتیاز آموزشی باشند علاوه بر تسهیلات، نشان دکتر شکوهی، دانشجویان دارای بالاترین امتیاز پژوهشی نشان دکتر گنجی و بالاترین امتیاز فرهنگی نشان دکتر معتمدنژاد را دریافت می‌کنند.

خراسان جنوبی به سرزمین پدران علم شناخته می‌شود و زادگاه دکتر “محمدحسن گنجی” پدر علم جغرافیای ایران، دکتر “کاظم معتمدنژاد” پدر علم ارتباطات نوین ایران و دکتر “غلامحسین شکوهی” پدر علم تعلیم و تربیت ایران در این استان است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طرح و سامانه شتاب به نشانی www.shetab.birjand.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر های مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.