بیشتر راه‌های روستایی در جنوب استان اردبیل مسدود است- اخبار اردبیل – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

مهدی خدمتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراردبیلاظهار داشت: با توجه به رخداد کولاک برف بر اثر وزش باد تند تا شدید انتظار می‌رود مردم استان اردبیل نسبت به فعالیت سامانه بارشی و سرد اهتمام ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: به دنبال کاهش محسوس دما کولاک برف،  بارش برف و  رخداد مه وجود دارد که مناطق مرکزی و جنوبی استان و شهرستان گرمی را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد که اثرات این مخاطرات کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده‌ای استان بویژه در مناطق کوهستانی و گردنه‌های کوهستانی را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ادامه داد: بسته شدن راه‌های روستایی به ویژه در جنوب استان و اختلال در عملیات پرواز فرودگاه اردبیل از دیگر مواردی است که به دنبال کولاک و بارش برف در استان رقم خورده و نیروهای راهداری در حال بازگشایی راه‌ها هستند.

خدمتی ادامه داد: توصیه ما به رانندگان و تردکنندگان این است تا با مجهز کردن وسایط نقلیه به تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ در جاده‌های استان سفری ایمن را برای خود رقم بزنند.

وی اظهار کرد: از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه محلول پاشی و نمک پاشی در سطح جاده‌ها، صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی بویژه گاز، تنظیم دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی است که باید مورد توجه واقع شود.

انتهای پیام/143/س

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.