بازداشت اعضای «حزب التحریر» به اتهام تبلیغ برای داعش در شمال افغانستان- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع محلی در ولایت «تخار» اعلام کردند که نیروهای اطلاعاتی طالبان چند عضو «حزب التحریر» را با اتهام همکاری، تبلیغ و بسترسازی برای گروه تروریستی داعش در این ولایت بازداشت کردند.

به گزارش «خامه پرس»، مقامات طالبان و یا حزب التحریر تاکنون درباره این رویداد اظهارنظر نکرده‌اند.

حزب التحریر در سال 2003 میلادی در افغانستان ظهور کرد و پس از سال‌ها فعالیت زیرزمینی در این کشور اسفند سال گذشته همزمان با صدمین سالگرد سقوط امپراطوری عثمانی (آخرین خلافت اسلامی) با برافراشتن پرچم سیاه خویش بطور رسمی از هوادارنش در افغانستان خواست تا «خلافت را برپا» کنند.

«حزب التحریر» پس از ظهور در افغانستان در سال 2003 میلادی و سال‌ها فعالیت زیرزمینی در این کشور 20 اسفند سال 1399 همزمان با صدمین سالگرد سقوط امپراطوری عثمانی (آخرین خلافت اسلامی)، با برافراشتن پرچم سیاه، بطور رسمی از هوادارنش در افغانستان خواسته بود تا «خلافت را برپا» کنند.

حزب التحریر در وبسایت رسمی این گروه خود را یک حزب سیاسی و ایدئولوژیک عنوان می‌کند که هدفش را «اعاده زندگی اسلامی توسط برپا کردن دولت اسلامی (خلافت)» می‌خواند.

کارشناسان این حزب را آن سوی سکه داعش در افغانستان دانسته و هدف نهایی آن را نیز براندازی نظام‌های سیاسی در کشورهای اسلامی و جایگزینی آن با تأسیس «خلافت اسلامی» می‌دانند.

انتهای پیام/.

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.