اهداف آمریکا از سیطره بر شرق فرات سوریه- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «امیر عبدالمنعم» کارشناس عراقی امور امنیتی امروز سه شنبه به اهداف آمریکا در سیطره در شرق فرات سوریه تا مرزهای عراق اشاره کرد.

وی افزود: هدف آمریکا ساماندهی تحرکات تروریست‌ها و وارد کردن آنها به عراق با هدف ایجاد بی ثباتی است.

عبدالمنعم تاکید کرد: بسیاری از ستون‌های نظامی آمریکا میان عراق و سوریه در تردد هستند که برخی از این کاروان حامل نفت مسروقه سوریه و برخی دیگر غلات سوریه هستند.

وی افزود: همچنین این ستون‌های نظامی به مثابه وسیله نقلیه مجانی برای تروریستها از شرق فرات سوریه به سمت عراق است.

این کارشناس عراقی تصریح کرد: سیطره آمریکا بر منطقه شرق فرات سوریه و بازداشت برخی از ساکنان آنجا، با هدف جذب جوانان این منطقه برای استفاده از آنها در سوریه یا اعزام آنها به عراق برای بی‌ثباتی است.

عبدالمنعم تاکید کرد: آمریکا از عراق خارج نمی‌شود و پایگاه‌های عین الاسد و الحریر را به عنوان مرکز حضور نیروهای خود قرار داده است.

وی می افزاید: آمریکا برای حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و نیز انتقال تروریست‌ها میان  دو کشور عراق و سوریه، این دو پایگاه را ترک نکرده است.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کُرد سوریه موسوم به «قسد» کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند و در ماه‌های اخیر چندین کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده‌اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

پیش از این «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امورخارجه سوریه نیز امضای قرار داد میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

این درحالی است که اقدامات مقاومت سوریه و عملیات آن علیه نیرو‌های اشغالگر در شرق فرات؛ یعنی جایی که میادین نفت و گاز و حاصلخیزترین زمین‌های کشاورزی سوریه قرار دارد، افزایش یافته است. 

خبر‌هایی که چندی قبل از شرق فرات حاکی از آن بود که نمایندگان آمریکا که کارشناسانی از سیا و مترجمان عرب همراه آن‌ها بودند، از بسیاری از روستا‌ها و شهر‌ها در حومه الحسکه بازدید و با برخی شیوخ عشایر «بنی سبعه»، یکی از بارزترین عشایر قبیله «طی» دیدار کردند و پیشنهاد‌های مالی وسوسه انگیزی را در صورت پذیرش طرح «نیرو‌های بیداری» آمریکا به آن‌ها ارائه دادند که از جمله این پیشنهاد‌ها پرداخت حقوق ماهانه زیاد به جوانانی بود که به این شورا‌ها می‌پیوندند.

انتهای پیام/

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.