اعتبار مورد نیاز سد معشوره استان لرستان از محل تهاتر نفتی تامین می‌شود- اخبار لرستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

داریوش حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: در جلسه‌ای که اخیرا به اتفاق استاندار و نمایندگان مجلس استان لرستان با وزیر نیرو در وزارتخانه داشتیم، دستورات لازم در مورد آغاز عملیات اجرایی سد معشوره را صادر کرد. 

وی افزود: این طرح دارای قرارداد قبلی است اما قرارداد جدیدی با پیمانکار طرح در قالب همان قرارداد اما با ساز و کارهای جدیدتری بسته شد که بنا شد واگذاری  جدید و عملیات اجرایی را ظرف سه ماه آغاز کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان با بیان اینکه این پروژه اعتباراتی را در سنوات گذشته و امسال داشته است عنوان کرد: عملیات اجرایی پروژه از محل تهاتر نفتی و سایر روش‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده و یکی از بانک‌ها هم برای همکاری اعلام آمادگی کرده است. 

وی بیان کرد: کارفرمای سد دپوی مصالح را به اندازه خود سد در منطقه جمع‌آوری کرده و اگر اعتبار لازم تخصیص پیدا کند جهش خوبی در بهره‌برداری به موقع از این سد را خواهیم داشت. 

حسن‌نژاد با اشاره به اینکه کارفرمای سد معشوره آب نیرو است، تصریح کرد: با تخصیص آب 185 میلیون متر مکعب مطالعات سد در حال انجام است و با توجه به اینکه برای این سد نیروگاه برقابی هم در نظر گرفته شده حجم سد بیش از یک میلیارد و 200 متر مکعب می‌شود.

وی با اشاره به حجم مخزن سد عنوان کرد: با توجه به گزارشی که مجری پروژه در سفر ریاست جمهوری ارائه دادند یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب حجم مخزن سد است که اگر از محل تهاتر نفتی با قرارگاه به توافق برسند در طول سه تا چهار سال می‌توان عملیات اجرایی این سد را تکمیل و به بهره‌برداری رساند.

انتهای پیام/642/ح

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.