استان اردبیل سفیدپوش شد/ کولاک و یخبندان در راه است- اخبار اردبیل – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل،بارش برف زمستانی از بامداد امروز در اردبیل آغاز شده که سبب سفیدپوش شدن سطح بسیاری از مناطق استان شده و در جاده‌های استان همچون محور نیر ـ سراب، اردبیل ـ آستارا، اردبیل ـ سرچم، اسالم ـ خلخال سبب کندی یا اختلال در رفت و آمد خودروها شده که راهداران در حال برف‌روبی در این محورها هستند.

هم‌اکنون با کاهش محسوس دمای هوا بارش برف در سطح استان گسترش یافته و اوج بارش در بعد از ظهر خواهد بود که در مناطق جنونی استان پیش‌بینی می‌شود که در این زمینه یخبندان با کولاک برف در جاده‌های مواصلاتی دور از انتظار نخواهد بود و از روز شنبه از شدت بارش‌ها کاسته شده و سبب تداوم بارش برف همراه با هوای سرد در سطح استان می‌شود.

ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته در استان در سطح استان ادامه دارد که بارش برف و کولاک از اوایل امروز شدت گرفته و بیشتر شهرهای استان به ویژه مناطق کوهستانی سفیدپوش شده‌اند که با نفوذ این سامانه بارشی سرد در روزهای آتی بارش برف و باران در جاده‌های کوهستانی همراه با کولاک برف خواهد بود.

داشتن زنجیرچرخ و لوازم زمستانی برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری امری لازم و ضروری است که با توجه به شرایط آب و هوایی در استان باید مورد توجه واقع شود.

سیاوش محمدی مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در این باره اظهار داشت: با کاهش محسوس دمای هوا بارش برف در سطح استان گسترش می‌یابد که با  اوج بارش تمرکز آن بیشتر در مناطق جنوبی استان اردبیل انتظار می‌رود یخبندان و کولاک برف در جاده‌های مواصلاتی استان ادامه داشته باشد.

وی گفت: روز شنبه موقتاً از شدت بارش‌ها کاسته شده و از اواخر وقت شنبه موج دوم این سامانه بارشی سبب تداوم بارش برف توام با هوای سرد در سطح استان می‌شود و فعالیت این سامانه بارشی تا عصر دوشنبه با ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته آینده در سطح استان اردبیل تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام/140/س

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.