ارزیابی مدیران دولتی در قزوین توسط جهاد دانشگاهی

[ad_1]

ایسنا/قزوین رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت شایسته سالاری در سازمان‌ها، به‌ویژه در دستگاه‌های اجرایی بخش عمومی و دولتی و همچنین اهمیت جایگاه مدیریتی، جهاد دانشگاهی اقدام به طراحی و اجرای کانون‌های ارزیابی و توسعه در سطح کشور و در دستگاه‌های مختلف اجرایی کرده است. 

فرشاد پیله‌چی درخصوص برگزاری آزمون ارزیابی مدیران در استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت شایسته سالاری در سازمان‌ها، به‌ویژه در دستگاه‌های اجرایی بخش عمومی و دولتی و همچنین اهمیت جایگاه مدیریتی، مدیران سازمان‌ها می‌بایست دید جامع و کامل‌تری را نسبت به سمت‌های مدیریتی داشته باشند و با دقت نظر بیشتری مدیران آینده خود را انتخاب کنند. 

وی بیان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به فعالیت‌های گسترده خود در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی و با استفاده از متخصصان با تجربه، با اخذ مجوزهای لازم از سازمان اداری و استخدامی کشور، اقدام به طراحی و اجرای کانون‌های ارزیابی و توسعه در سطح کشور و در دستگاه‌های مختلف اجرایی کرده است. 

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین تصریح کرد: اجرای ارزیابی مدیران به سازمان‌ها کمک می‌کند تا شایستگی‌ها و مهارت‌های مدیران عملیاتی، پایه، میانی و ارشد خود را بررسی کرده و به نیازها و الزامات آموزشی شخصی و شغلی آن‌ها آگاه شود. 

وی خاطرنشان کرد: این دوره از ارزیابی با حضور ۳۷ نفر از اداره کل راه و شهرسازی، سازمان انتقال خون و اداره کل استاندارد ۲۹ دی و ۳۰ دی در ۲ روز در قزوین برگزار شد. 

اهمیت ارزیابی شایستگی نیروی انسانی 

دکتر سید رفیع موسوی، مدیر کانون‌های ارزیابی و توسعه مدیران جهاد دانشگاهی، نیز در این خصوص به ایسنا گفت: کانون ارزیابی و توسعه جهاد دانشگاهی یکی از مراکز ارزیابی شایستگی سرمایه انسانی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور است که با حضور ارزیابان حرفه‌ای و صاحب صلاحیت جهاد دانشگاهی به ارزیابی مدیران استان اقدام کرده است. 

وی افزود: کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران از قابل‌اطمینان‌ترین ابزارها محسوب می‌شود که می‌تواند در این امر موثر واقع شود. 

این مسئول اظهار کرد: ارزیابی و سنجش میزان قابلیت‌های بالقوه و بالفعل داوطلبین تصدی یک شغل مدیریتی، پیش‌بینی عملکرد آتی داوطلبین در صورت تصدی شغل و یا پست مدیریتی، امکان ارائه پیشنهادهایی جهت توسعه مهارت‌ و آموزش‌های مورد نیاز داوطلبین، ارائه مشاوره حرفه‌ای به داوطلبین در خصوص حرفه و مسیر رشد شغلی و حرفه‌ای و اطمینان از شایستگی افرادی که در پست‌های کلیدی سازمان هستند از مهمترین اهداف کانون ارزیابی در سازمان‌ها است.

وی گفت: این کانون در نظر دارد با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده در سال آینده با توسعه گستره ابزارهای ارزیابی خود و استفاده از ابزارهای غیرتمرینی نوین همچون انواع آزمون‌ها و پرسشنامه‌های روز دنیا خدمات ارزیابی و سنجش ارائه شده از سوی خود را به سازمان‌های دولتی و غیر دولتی گسترش داده و به عنوان مرجع اصلی در زمینه ارزیابی و توسعه مدیران، خود را به عنوان قطب این موضوع در کشور مطرح کند. 

مدیر کانون‌های ارزیابی و توسعه مدیران جهاد دانشگاهی بیان کرد: این فرآیند در بسیاری از کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته و در کشور ما نیز از اوایل دهه ۸۰ شمسی استفاده می‌شد که جهاد دانشگاهی در این خصوص پیشرو بوده است. 

ارزیابی مدیران دولتی در قزوین توسط جهاد دانشگاهی

وی خاطر نشان کرد: این نهاد مبتنی بر تجارب علمی و عملی و مطالعات ملی و بین‌المللی در سال ١٣٩٤ طرح پژوهشی را با عنوان طراحی و تدوین مدل شایستگی مدیران دستگاه‌های اجرایی به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری پیشنهاد داد و در اواخر سال ۱۳۹۵ آن را به اتمام رساند. 

موسوی ادامه داد: این طرح در سال ۱۳۹۸ به عنوان طرح برتر و برگزیده در حوزه علوم انسانی توسط وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری شناخته شد؛ طرحی که منجر به عملیاتی و اجرایی شدن در دستگاه‌های اجرایی شد. 

وی تصریح کرد: با همکاری و مشارکت متخصصین، سازمان اداری و استخدامی کشور بخشنامه‌ای را تهیه و تدوین و به همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد. 

عضو کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: بر اساس این بخشنامه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی مجوزی را از سازمان اداری و استخدامی اخذ و با دستگاه‌های مختلف اجرایی در کشور در حوزه‌های مختلف اعم از پیاده سازی و استقرار کانون ارزیابی در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی، ارزیابی مدیران پایه و میانی و ارشد در دستگاه‌ها بر اساس بخشنامه دولت و طراحی و تدوین مدل شایستگی اختصاصی در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی همکاری کرده و می‌کند. 

موسوی در پایان گفت: در راستای انجام این طرح کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی، از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون بیش از ٧٠٠٠ نفر از مدیران دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را مورد سنجش و ارزیابی قرار داده است. 

انتهای پیام

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.