اداره میراث فرهنگی از خانه بروجردی‌ها خارج شود

[ad_1]

ایسنا/اصفهان فرماندار کاشان گفت: مدیریت میراث فرهنگی باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت ساختمان و تملک مکانی خارج از اماکن تاریخی اقدام و بخش اداری را از خانه تاریخی بروجردی‌ها خارج کند.

علی اکبر مرتضایی، امروز(چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه) در حاشیه دیدار از اداره میراث فرهنگی این شهرستان، اظهار کرد: ساختمان فعلی اداره میراث فرهنگی به خوبی نگهداری نمی‌شود و حضور بخش اداری در خانه تاریخی بروجردی‌ها، موجب آسیب به بنای تاریخی و استهلاک اموال دولتی می‌شود.

وی تصریح کرد: خانه تاریخی بروجردی‌ها که به‌عنوان نمادی از کاشان است، از سالیان گذشته مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد و گردشگر در قبال پرداخت وجه، حق بازدید از تمام فضاهای تاریخی این مجموعه را پیدا می‌کند که متاسفانه بخشی از خانه در اختیار بخش اداری قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، فرماندار کاشان تاکید کرد: اداره میراث فرهنگی به‌عنوان میراث بان مکان‌های تاریخی، باید با جدیت تمام در مقابل هرگونه تخریب بناها و منظر بصری مجموعه‌های تاریخی با جدیت برخورد کند و تمام دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها باید همکاری مطلوب با این اداره داشته و تمام فعالیت‌ها در حوزه تاریخی با هماهنگی میراث فرهنگی باشد.

مرتضایی گفت: بازرسی سر زده از اداره‌ها و مکان‌های دولتی و عمومی هر هفته و با جدیت دنبال شده و مواردی همچون وضعیت واکسیناسیون کارکنان، استفاده از ماسک، رسیدگی به درخواست ارباب رجوع، ایمنی ساختمان‌های اداری، وضعیت حضور کارکنان و مدیران در محل کار خود مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: کیفیت و زمان مشخص برپایی اقامه نماز جماعت در اداره‌هایی که بالای ۱۵ نفر جمعیت دارد از جمله مواردی است که در ارزیابی سازمان‌ها مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.