آخرین اخبار از سیلاب هرمزگان| هشدار مدیریت بحران به روستاهای همجوار با استان‌کرمان؛راه ارتباطی 26روستا در هرمزگان قطع شده است+فیلم- اخبار هرمزگان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس؛ فعالیت سامانه بارشی جدید در هرمزگان از روز گذشته یعنی شنبه 25دی ماه آغاز شد و امروز نیز این سامانه بارشی به فعالیت خود در مرکز و شرق هرمزگان ادامه می‌دهد و پیش‌بینی تا شامگاه سه شنبه نیز این روند بارش‌ها ادامه داشته باشد.

در شهر بندرعباس شاهد آبگرفتگی شدید معابر به خصوص در سطح محلات بودیم و همچنین در بخش مرکزی بندرعباس و بخش‌های شمیل، تخت، قلعه‌قاضی و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر گزارش شده‌است.

در شهرستان میناب و شهر میناب نیز شاهد آبگرفتگی معابر هستیم و در روستاهایی هم که در سیلاب اخیر دچار آسیب‌شده بودند با احداث سیلاب توسط قرارگاه منطقه‌ای مدینه‌منوره نیروی زمینی سپاه تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده‌است البته از منابع میدانی خبر می‌رسد بر اثر طغیان رودخانه راه ارتباطی روستای مازغ به بندرکلاهی نیز بسته شده‌است.

مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس اظهارداشت: بارش‌هایی که از روزگذشته آغاز شده‌است همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سه شنبه شب نیز این بارش‌ها ادامه داشته‌باشد از این‌رو مردم توصیه‌های احتیاطی را باید مورد توجه قرار دهند.

وی‌افزود: طی بارندگی‌هایی که به وقوع پیوسته است آب‌گرفتگی شدید معابر در شهر بندرعباس و بخش‌های مختلف این شهرستان از جمله تخت، شمیل و قلعه قاضی و جزیره هرمز را شاهد بودیم.

حسن‌زاده تاکید‌کرد: شدت‌بارش‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها موجب شده است که هم‌اکنون راه ارتباطی 26روستا در استان هرمزگان مسدود باشد و امکان عبور و مرور به آن‌ها وجود نداشته باشد.

وی عنوان کرد: بر اثر بارش‌ها برق 30 روستا نیز در هرمزگان قطع شده است و 5 روستا نیز به علت از بین رفتن شبکه انتقال آب بر اثر سیلاب هم ‌اکنون آب ندارد و آب شربشان قطع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان هشدار داد: با توجه به صدور هشدار سطح قرمز در استان کرمان و وقوع بارش‌ها در این استان روستاها و مناطق همجوار با کرمان بایستی احتیاط بیشتری را به خرج دهند چرا که تدوام بارش‌ها در بالادست و جاری شدن سیلاب ناشی از آن‌ها به سمت پایین دست و روستاها و مناطق هرمزگان می‌‌تواند خطر آفرین باشد و مشکلاتی را ایجاد کند.

وی خاطرنشان‌کرد: بارش‌ها موجب شده است اسکله‌های مسافربری بندرعباس، قشم و هرمز نیست تعطیل شوند و توصیه می‌شود مردم با توجه به آبگرفتگی معابر در منزل بمانند و همچنین با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در کل استان ار تردد در مناطق و صعود به ارتفاعات جدا خودداری کنند.

 

 

انتهای پیام/864/ ع

[ad_2]
منبع

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.