در 28 کیلومتری جاده قدیم آنتالیا - بوردور آبشاری زیبا واقع شده است.سرچشمه آبشاردودن دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در 40 کیلومتری آن است . آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد .

 

آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود پس از طی 2 کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبای دودن را بوجود می‌آورد.سرانجام این آب پس از عبور از آنتالیا بعد از 9 کیلومتر وارد دریای مدیترانه می‌شود.

آبشار دودن

 

آبشار دودن  محلی فوق العاده برای گذراندن ساعاتی بسیار خوش در کنار طبیعت همراه با وزش نسیم خنک و سایه آرامش بخش درختان و سرسبزی خیره کننده محیط اطراف می باشد.

در بزرگراه ساحلی، علائم و نشانه های زیادی برای راهنمایی افراد به طرف آبشار دودن نصب شده است. اگرچه آبشار دودن و رودهای اطراف آن خود به قدر کافی زیبا هستند اما شاید بتوان گفت مهمترین دلیلی که مردم را به اینجا می کشاند، وجود هوای خنک و مرطوب و سایه انبوه درختان آن می باشد.

آبشار دودن

در ورود به محوطه آبشار، مبلغی به عنوان ورودیه از افراد دریافت می شود.در این مکان میزها و صندلی هایی برای نشستن خانواده ها وجود دارد. در اینجا می توان موسیقی حاصل از صدای ریزش آب از بالای آبشار همراه با صدای تکان خوردن برگ درختان در باد را شنید.

دیدنی ترین نقطه این آبشار جایی است که حجم انبوهی از آب با صدای بسیار بلند به پایین ریخته و ذرات آب را در محیط اطراف پراکنده می سازد.