حمل و نقل در آنتالیا

آنتالیا هم مثل بسیاری از شهرهای پیشرفته دیگر از انواع خدمات حمل و نقل عمومی برخوردار است. وسایلی مانند اتوبوس، تاکسی، مینی بوس، واگن برقی، و دلموش به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی می باشند. ناوگان حمل و نقل در آنتالیا از کیفیت خوب و استاندارد های اروپایی آماده خدمات به مسافرین و گردشگران تور آنتالیا است. برای رفتن از فرودگاه این شهر به هتل های آنتالیا محل اقامت خود باید به سراغ تاکسی ها و یا ماشین های دربستی رفت. هیچ اتوبوس و یا مینی بوسی از فرودگاه به مرکز شهر نمی رود. مراقب نرخ تاکسی های فرودگاه باشید و قبل از سوار شدن قیمت آن را چک کنید. استفاده از اتوبوس، بهترین و راحت ترین روش برای دسترسی به اکثر مناطق آنتالیا است. استفاده از تاکسی و یا اجاره ماشین چندان ضروری نیست. وسایل حمل و نقل عمومی در آنتالیا ارزان، در دسترس، و کارآمد هستند، بنابراین گردشگران می توانند برای رسیدن به جاذبه ها و یا نقاط مهم شهر از این وسایل استفاده کنند.

فرودگاه بین المللی آنتالیا در 13 كيلومتري شمال شرق شهر آنتالیا واقع شده است.حمل و نقل عمومي در آنتالیا مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي و تراموا مي باشد. تاكسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ كرايه با استفاده از تاكسي متر انجام مي گيرد. با اين وجود كرايه تاكسي در اين شهر نسبتا گران مي باشد. نرخ اوليه تاكسي متر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار مي باشد و پس از طي يك مسير 10 كيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار با توجه به وضعيت ترافيك مي بايست پرداخت نمود. اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند.
تاكسيهاي ديگر تاكسيهاي ون هستند كه در
 به نام دل موش ناميده ميشوند و ظرفيت 10 سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرار مي گيرند. اين تاكسيها در خطوط مشخصي حركت مي نمايند و كرايه آنها ثابت بوده و براي هر نفر در 1.5 لير جديد مي باشد. اين خودروها در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي باشند و بنابه در خواست مسافر توقف مي نمايند. يك خط تراموا نيز در اين شهر وجود دارد كه در خيابان ايشيك لار بموازات خيابان جمهوريت در يك خيابان يكطرفه درحال حركت است. بيشترين فروشگاهها و فست فودها نيز در اين خيابان قرار دارند.