تحصیل در آنتالیا

تور آنتالیا ویژه تابستان فرصت خوبی است برای متقاضیان تحصیل در آنتالیا که با یک سفر گردشی و کامل، اطلاعات دقیقی درباره جایی که قرار است در آن تحصیل کنند بدست آورند. از مهمترین مراکز خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد میتوان اشاره کرد. و همچنين درخيابان ايشيك لار بموازات خيابان جمهوريت در يك خيابان يكطرفه بسيلري از فروشگاهها به عرضه انواع البسه ، كيف و كفش ، جير وچرم و سوغاتي هاي محلي مي پردازند.

آب هوای آنتالیا استوایی بوده و اين شهر كه به عنوان مركز گردشگري و تفريحي در تركيه محسوب مي گردد داراي جاذبه هاي فراوان و مناظر حيرت انگيزی مي باشد. در اين شهر بلوارهاي زيبا با درختان نخل و لنگرگاهها خود نمائي مي كند. در اين شهر و در بخش قديمي و تماشائي آن منطقه كاله ايجي قرار دارد. بافت خاص منطقه كه شامل خيابانهاي كم عرض و پيچ در پيچ بوده به همراه خانه هاي قديمي كه توسط ديوارهاي قديمي محصور شده ، بسيار جلب توجه مي كند.

 

ما در راه اطلاع رسانی به شما در زمینه تحصیل خارجیان در ترکیه ادامه می دهیم. سعی ما این است که حتی یک قدم هم که شده شما را به اهداف و آرزوهایتان نزدیک کنیم.
آنتالیا به همراه استانبول به عنوان لوکوموتیو توریزم ترکیه به شمار می روند. در چهار فصل سال امکانات توریزم در آنتالیا موجود است. در آنتالیا علاوه بر توریزم فرهنگی هر گونه امکانات و شرایط توریزم دریایی، ورزش، بهداشتی ،کنگره، ییلاق، غار، کمپ و حتی توریزم اعتقادی نیز وجود دارد. 
خونگرم بودن مردم انتالیا، آشنا بودن انها به بیش از یک زبان و اصنافی که از میهمانان بین المللی میزبانی می کنند، این شهر را به گزینه ای جذاب برای دانشجویان مایل به تحصیل در ترکیه تبدیل می کند.

آنتالیا یکی از بهترین شهرها برای اجرای پروژه خدمت داوطلبان اروپا موسوم به EVS است. اگر به طور داوطلبانه قصد شرکت در یک فعالیت را داشته باشید، در هر جایی که باشید شانس بررسی و کشف های جدید را خواهید یافت. اگر واقعا تصمیم به تغییر چیزهایی گرفته و مایل به تلاش و مسئولیت پذیری هستید آنتالیا شرایط بسیار متفاوتی از دیگر کشورها و شهرها در اختیار شما قرار خواهد داد. 


اگر محیط کاری فوق العاده ای می خواهید و مایل به شناختن افرادی محترم و گشاده رو و آشنایی با فرهنگی جدید هستید آنتالیا را انتخاب کنید. اگر می خواهید احساس غربت نکرده و با طرز زندگی مردمان ترکیه آشنا شده و تجاربی متفاوت کسب کنید آنتالیا را انتخاب کنید.عزیزان ترکیه از نظر تاریخ، فرهنگ، علم و بخش آکادمیک یکی از کشورهای قابل توجه در جهان می باشد. دانشجویان خارجی فارغ التحصیل از دانشگاه های ترکیه بر بالا بودن سطح امکانات آموزشی در این کشورتاکید می کنند. 
آنچه که توجه دانشجویان را به خود جلب می کند، امکانات آموزشی دانشگاه ها، فعالیتها، کیفیت آموزش و پرورش، آکادمیسین های مجرب و توانا، و بالا بودن شمار انتشارات دانشگاهی است. علاوه بر این شهری که در طول دوره تصیل اقامت خواهند داشت از اهمیت بسیاری برخوردار است. 


آنتالیا به همراه استانبول به عنوان لوکوموتیو توریزم ترکیه به شمار می روند. در چهار فصل سال امکانات توریزم در آنتالیا موجود است. در آنتالیا علاوه بر توریزم فرهنگی هر گونه امکانات و شرایط توریزم دریایی، ورزش، بهداشتی ،کنگره، ییلاق، غار، کمپ و حتی توریزم اعتقادی نیز وجود دارد. خونگرم بودن مردم انتالیا، آشنا بودن انها به بیش از یک زبان و اصنافی که از میهمانان بین المللی میزبانی می کنند، این شهر را به گزینه ای جذاب برای دانشجویان مایل به تحصیل در ترکیه تبدیل می کند. اکنون نوبت می رسد به معرفی دانشگاه آک دنیز! این دانشگاه با شعار "دانشگاهی جهانی که با نور علم جامعه را روشنایی می بخشد" از هزاران دانشجو میزبانی می کند. 


میهمان پروفسور دکتر "اصرافیل کورت جبهه" رئیس محترم دانشگاه آک دنیز آنتالیا هستیم. سوال اولمان از ایشان این است! چرا دانشگاه آک دنیز یک دانشگاه جهانی است؟ "دانشگاه آک دنیز با واقف بودن بر لزوم جهانی شدن به روابط بین المللی اهمیت ویژه ای قائل است. در این چارچوب دانشگاه ما علاوه بر دانشگاه های کشورهای اروپایی، با دانشگاه های برتر جهان فعالیت ها و همکاری های موفقی انجام داده است. برای رسیدن به معیارهای بالاتر، تحقق پروژه های بین المللی نیز قراردادهای علمی و فرهنگی بسیاری به امضا رسانده است." 

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاههای ترکیه ، زیاد سخت نمی باشد .  برای‌ ورود به‌ دانشگاهها و مراکز آموزش‌ عالی‌ کشور ترکیه‌ دارا بودن‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ وآزمون‌ سراسری‌ (Üniversiteye giriş sınavı) الزامی‌ است‌.آزمون‌ سراسری‌ (Üniversiteye giriş sınavı) برای‌ متقاضیان‌ خارجی‌ و محلی‌ جداگانه بوده و به‌ زبانهای‌ ترکی‌ و انگلیسی‌ برای‌ خارجیها و به‌ زبان‌ ترکی‌ برای‌ دانشجویان خود برگزار می‌کنند.

دروس‌ امتحانی‌ شامل‌ ریاضی‌ ، فیزیک‌ ، شیمی‌ ، معلومات‌ عمومی‌ و هوش‌ است.پذیرش‌دانشجویان‌ در دانشگاهها ترکیه بر اساس‌ رتبه‌ کسب‌ نموده‌ در این امتحان می‌ باشد. دانشجویان از طریق این امتحان که هر سال یک بار توسط مرکز گزینش و جایگزینی دانشجو (Yök) با نظارت شورای آموزش عالی برگزار می شود ، وارد دانشگاه میشوند. سالی یکبار امتحان ویژه ای نیز توسط سازمان مذکور برای دانشجویان خارجی برگزار می شود.از آنجا که برگه های امتحان به هر دو زبان انگلیسی و ترکی می باشند، داشتن اطلاعات در مورد زبان ترکی الزامی است. افرادی که امتحان را پشت سر می گذرند و تنها دانش اندکی در مورد زبان ترکی دارند ، توصیه می شود مدت یک سال را برای آموزش زبان ترکی اختصاص دهند دوره های زبان ترکی برای خارجیان توسط مرکز آموزش زبان ترکی دانشگاه ها ارائه می شود .