آداب و رسوم خاص در آنتالیا

فرهنگ و جامعه هر شهری در تاریخ خود ریشه دارد. اصالتی کهن که از دل تاریخ بیرون آمده و سبب شده تا آداب و رسوم خاص در آنتالیا همچنان حفظ شود. آنتالیا شهری

است توریستی که گدشته بسیار متفاوتی را در پشت سر خود دارد. با وجود ساخت و ساز های مدرن و مراکز خرید پیشترفته، تاریخ آنتالیا مملو از آداب و رسوم و سنت هایی است که امروزه در موزه های خود به نمایش گذاشته شده اند. در تور آنتالیا ما شما را به تماشای موزه ها و دیگر بناهای باستانی این شهر خواهیم برد. با وجود اینکه آداب و رسوم و سنت های آنتالیا مدتی است که کمرنگ تر شده است ، مثلا آداب مربوط به حضور زنان در جامعه و یا حقوق آن ها که بخشی از فرهنگآنتالیا را تشکیل می دهد ، اما هنوز هم آشنایی با فرهنگ آنتالیا ، برای داشتن سفری مطمئن تر در تور آنتالیا به شما کمک می کند. با شناختن این آداب و رسوم ، می توانید تعامل بهتری را با مردمی که در آنتالیا و مجموعا تور ترکیه میبینید داشته باشید.

 


آداب عمومی حضور در اماکن مختلف
هرچند در گذشته پوشش خاصی برای زنان در آنتالیا تعریف شده بود ، اما در حال حاضر زنان می توانند با پوشش دلخواه اما با رعایت حدود خاص در جامعه حاضر شوند. مصرف مشروبات الکلی برخلاف رسوم و آداب است و لازم است قبل از ورود به هر مکانی که با فرش پوشیده شده است ، کفش خود را درآورید.
آداب برخورد و معاشرت
به کسانی که با تور به آنتالیا سفر می کنند ، تاکید میشود که حتما برخی از عبارات ترکی را یاد بگیرند. زیرا در خرید در تور ، با مردمی مواجه می شوید که سعی دارند با برخورد گرمی ، از شما پذیرایی کنند. بنابراین به رسم ادب ، اغلب بازدید کنندگان در تور آنتالیا ، برخی از کلمات را یاد میگیرند.
تعارف 
وقتی از فروشگاه خاصی خرید می کنید ، ممکن است فروشنده از شما بخواهد که مدتی را برای صرف چای یا قهوه با آن ها بگذرانید.  اگر بازدید کنندگان این دعوت را رد کنند ، این برخورد یک توهین برای میزبانان در تور است. 
فرهنگ آنتالیا
آنتالیا محلی مناسب برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت است.  پرتقال سمبل این شهر است که بیشتر به سبب وجود باغ های انبوه پرتقالی است که در تور آنتالیا میبینید. در بسیاری از آثار تاریخی این منطقه نیز نقوش پرتقال به چشم می خورد. همچنین در ورودی اکثر مکان های عمومی ، پرتقال های چوبی یا پلاستیکی به نمایش گذاشته شده است.

فرهنگ عمومی ترکیه مشترکات فراوانی با آداب و رسوم ایران دارد. همین وضعیت در زمینه‌ی رفتارهای تجاری نیز صدق می‌کند. از این رو، عادت‌های مردم ترکیه به هنگام مذاکرات تجاری چندان برای ما ناآشنا و غریب نیست. مذاکره در کشور ترکیه با آرامش و بدون شتاب در رسیدن به نتیجه انجام می‌شود. برخی از دانستنی‌ها درباره‌ی فرهنگ مذاکره در این کشور عبارتند از:

• ترک‌ها به روابط بلند مدت و پایبندی به تعهدات اهمیت فراوانی می‌دهند.
• ملاقات و جلسات تجاری ابتدایی، بیشتر به منظور ایجاد شناخت و آشنایی اولیه بازرگانان است.
• استفاده از یک مترجم یا فرد آشنا به زبان ترکی و انگلیسی به همراه تیم در هنگام مذاکرات تجاری ضروری است.
• در زمان گفتگو صبر و حوصله داشته باشید و از بی حوصلگی و عجله خودداری کنید. بحث با بازرگانان ترکیه نیازمند گذر زمان است.
• با ترک‌ها محکم دست بدهید، چرا که نشانه صمیمت و رضایت است.
• ترک‌ها در حین صحبت مستقیما به شما نگاه می‌کنند، شما هم باید به آنها نگاه کنید. این کار نشانه اهمیت و ادب است.
• در هنگام صحبت کردن، هرگز به طرف گفتگو پشت نکنید. این کار، عملی غیردوستانه است.
• تکان دادن سر به طرفین و بالا بردن ابرو، نشانه نفهمیدن، ناراحت بودن و مخالفت است.